4 lis 2014

Zobacz izolację z wełny celulozowej oraz maszyny X-Floc w akcji!

 Poszerzamy bazę filmów ukazujących wdmuchiwanie izolacji oraz prace maszyn do wdmuchiwania. Wybrane prezentujemy poniżej, dla czytelników naszego bloga. 
Zapraszamy do oglądania i komentowania!

Ocieplanie nieużytkowego poddasza - otwarty nadmuch celulozy


 

Budynki z nieużytkowym poddaszem i dachem z wiązara prefabrykowanego to koszmar dociepleniowy. Wielu kientów nie wyobraża sobie możliwości ocieplenia tych przestrzeni za pomocą materiałów izolacyjnych w płytach lub matach. I słusznie!

Sprawdzonym rozwiązaniem dla docieplenia strychu jest wełna celulozowa. Dzieki jej wdmuchnięciu, uzyskujemy szczelną i jednolitą warstwę izolacji termicznej o pożądanej i kontrolowanej grubości. Niezależnie od stopnia trudności w dostępie do niektórych przestrzeni poddasza.

Docieplanie stropodachu krokwiowego w trakcie budowy


Ocieplanie stropodachów celulozą Ekovilla może odbywać się na różnych etapach budowy. Docieplanie stropodachów możliwe jest nawet przed ułożeniem pokrycia dachowego! Ten film świetnie pokazuje korzyści wyboru metody wdmuchiwania ociepleń: łatwo jest włączyć się w prace budowlane na dowolnym etapie robót.
Korzyści płynące z wyboru celulozy: dokładność pokrycia, niskie straty ciepła, lepsza ochrona przed hałasem i ochrona konstrukcji drewnianej przed szkodami wynikającymi z akumulacji wilgoci w stropodachu to już inny temat.

Ocieplanie budynków jednorodzinnych - wełna celulozowa wdmuchiwana w skosach dachów

 

Technologia wdmuchiwania izolacji to znakomity wybór na docieplenie poddaszy użytkowych w domach jednorodzinnych. Materiał ma niski współczynnik przewodzenia ciepła, dzięki czemu jest znakomitym izolatorem termicznym. Wysokie ciepło właściwe chroni przed przegrzewaniem pomieszczeń w miesiącach letnich. Wysoka oporność na przepływ powietrza uszczelnia budynki przed niepożądanymi stratami ciepła. Celuloza jest również znakomitym izolatorem akustycznym: już 10 cm izolacji o gęstości 35 kg/m3 wbudowane w ścianki z karton-gipsu nawet o 53 dB obniża poziom hałasu w pomieszczeniu. Należy róznież wyróżnić szybkość i dokładność instalacji, dzięki czemu Ekovilla to najlepszy wybór na ocieplenie domu.

Docieplanie budynków użyteczności publicznej - wełna celulozowa zastosowana w izolacji  zabytkowego hotelu - zamku w Uniejowie


Isocell for you w połączeniu z technologią wdmuchiwania izolacji X-Floc jest najlepszym rozwiązaniem dla dociepleń budynków już użytkowanych. Higroskopijne właściwości celulozy skutecznie pomagają chronić zabytkowe konstrukcje drewniane przed szkodami powodowanymi wilgocią. Wykorzystanie niewielkich dysz obrotowych X-Floc pozwala na ograniczenie otworów instalacyjnych, wykonywanych w płytach g-k i ułatwia odepchnięcie wcześniej wbudowanej izolacji termicznej. Świetna propagacja (rozprzestrzenianie) włókien celulozy w wąskich szczelinach umożliwia dociepleń nawet najtrudniejszych przestrzeni.

Docieplanie stropodachów wentylowanych w budynkach wielorodzinnych

 

Wełna celulozowa pojawiła w Polsce kilkanaście lat temu, jako efektywne rozwiązanie problemów technicznych docieplenia stropodachów w budynkach wielorodzinnych. I nic dziwnego! Ekovilla to materiał stworzony do ociepleń stropodachów:
- lekki (od 26 kg/m3),więc nie obciąża konstrukcji;
- bezpieczny, nie rosprzestrzeniający ognia (klasa reakcji na ogień: B s-2, d0) ;
- znakomit izolator, który ogranicza straty ciepła (niski współczynnik przewodzenia ciepła 0,038 W/m*K), 
- trwały - 50 lat trwałości użytkowej

Zajrzyj również na nasz kanał: YouTube Derowerk

1 komentarz:

Robert Zaorski pisze...

Dodajmy, że znakomita większość robót na filmach wykonana została maszyną do wdmuchiwania Minifant M99 DS Pro lub wersją DS.
Także te niewielkie gabarytowo maszyny doskonale radzą sobie z ocieplaniem stropodachów nawet na wysokich budynkach, dmuchając izolację z szybkością do 600 kg/godz.