6 mar 2012

Ocieplanie domów z Błękitnym Aniołem - podsumowanie Targów Budownictwa w Łodzi.


"Ocieplanie domów z Błękitnym Aniołem" to motyw przewodni stoiska firmy Derowerk na Targach Interbud, które odbyły się w Łodzi w dniach 16 - 19 lutego 2012 r.


Dla inwestorów, wykonawców i architektów, i inżynierów budownictwa była to okazja do poznania praktycznej strony wykonywania dociepleń isofloc F. Odwiedzający stoisko mogli otrzymać komplet dokumentów technicznych. Np.: w Europejskiej Aprobacie Technicznej dla materiału isofloc F potwierdzenie znalazła najniższa wśród wdmuchiwanych materiałów izolacyjnych wartość współczynnika przewodzenia ciepła λD 0,037 W/(m·K) oraz wysoka klasa ognioodporności. Certyfikat Błękitnego Anioła potwierdza ekologiczność docieplenia isofloc F.


Przez całe targi prowadziliśmy pokazy wykorzystania maszyny Minifant M99 do wdmuchiwania izolacji
z celulozy. Specjalna przegroda umożliwiła symulację otwartego nadmuchu materiału z gęstością zasypu 25 kg/m3 na płaskie stropy i podłogi, np.: przy docieplaniu stropodachu wentylowanego. Pionowa przegroda testowa pokazywała, jak isofloc F kompresowany jest przy docieplaniu poddasza do gęstości 40 kg/m3,
a wdmuchiwany w ściany – do gęstości 44 kg/m3, szczelnie wypełniając przegrodę jednolitą warstwą skutecznej izolacji.


Skuteczność wdmuchiwanych, ekologicznych dociepleń isofloc F sprawiła, że stoisko firmy Derowerk wymienione zostało w informacjach prasowych jako jedna z najbardziej interesujących propozycji targowych.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Targów Interbud.


Targi Interbud - pozdrawiamy Kalisz:)

Wdmuchiwanie celulozy.


Prezenetacja celulozy isofloc F w otwartym nadmuchu. Tak wygląda i zachowuje się materiał przy docieplaniu stropów, np.: sufitu podwieszanego pod jętką, na poddaszu użytkowym.

Korzyścią z pracy Minifantem M99 jest możliwość podłączenia czerpni powietrza z maszyny wdmuchującej do specjalnej beczki na odpadki i wykorzystanie zestawu do wyciągnięcia zalegającej starej izolacji z przegrody. W puste miejsce można wdmuchać celulozę.

Jeden z naszych wykonawców z województwa mazowieckiego, Pan Mariusz Hańczewski - na zdjęciu wspólnie z szefem firmy Derowerk.

Szef firmy Derowerk wspólnie ze współwystawcą - firmą Zakład Instalacyjno-Budowlany Mirosław Nowak

Przedstawiciele firmy wykonującej docieplenia isofloc F z Poznania. W przyszłym roku kupują Minifant'a M99.Nawet dzieci polubiły celulozę isofloc F :).Wdmuchiwanie isofloc F za ścianę dociskową z płyty osb, przy wykorzystaniu dyszy odpowietrzanje x-jet 63. Materiał jest kompresowany do gęstości 44 kg/m3, co wyklucza osiadanie w przegrodzie. Z pomocą dyszy x-jet 63 można docieplić ściankę kolankową, minimalizując ilość pyłu i wywiercanych w płycie g-k otworów instalacyjnych.