8 lis 2012

Nadchodzi kolejna rewolucja energetyczna dla budynków, Jacek Sawicki Izolacje.com.pl

Nadchodzi kolejna rewolucja energetyczna dla budynków, Jacek Sawicki Izolacje.com.pl

Redaktor Jacek Sawicki w swoim niepowtarzalnie lapidarnym stylu przedstawia najważniejsze zmiany dotyczące Rozporządzenia o Wytycznych Technicznych dla budynków. Dla zajmujących się docieplaniem i ocieplaniem budynków to ważna informacja. Oznacza ona zwiększenie wymagań stawianych budynkom mieszkalnym, biurowym, produkcyjnym pod kątem współczynników przenikania ciepła poszczególnych przegród.

7 lis 2012

Docieplanie poddasza celulozą isofloc F - jak to wygląda?

Zastanawiasz się nad wyborem materiału izolacyjnego do ocieplenia swojego poddasza? Myślisz o dociepleniu poddasza już użytkowanego poddasza, ponieważ obecna warstwa izolacji jest niewystarczająca? 

Zobacz jak wygląda proces ocieplania poddasza metodą wdmuchiwania. Isofloc F to dobry wybór na docieplenie domu - zarówno nieużytkowych stropów nad poddaszem, jak i skosów  i ścian za płytą z kartongipsu. 

Wśród licznych atutów izolacji isofloc F, warto wymienić: 
1. Współczynnik przewodzenia ciepła 0,037 W/m*K 
2. O 50% większą zdolność do magazynowania ciepła latem 
3. Montaż ciągłą warstwą izolacji bez nieszczelności 
4. Wysokie bezpieczeństwo pożarowe, materiał posiada klasę reakcji na ogień B s-2, d0.
5. 50 lat trwałości użytkowej produktu 
6. Skuteczny współczynnik izolacyjności akustycznej (nie na darmo mówimy "głuchy jak pień") 
7. Bezsporna ekologiczność produktu, uzyskiwanego z makulatury, rekomendowanego przez architektów budownictwa zrównoważonego.

Film prezentuje możliwości docieplania skosów poddasza, nieużytkowych stropów oraz docieplanie ścianek kolankowych izolacją isofloc F. Zarejestrowaliśmy go w czasie termomodernizacji zabytkowego Zamku w Uniejowie.

http://youtu.be/f2PUW9mmaqkDowiedz się, jakie zalety izolacji isfloc zdecydowały o rekomendacji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. 

Sprawdź, czy możesz wykorzystać isofloc na ocieplenie swojego poddasza.

6 lis 2012

Ocieplanie stropodachu wentylowanego

Izolacja isofloc F jest powszechnie wykorzystywana do docieplania stropodachów wentylowanych. Można ją wykorzystać do ocieplania stropodachów niewentylowanych lub stropów w poddaszu nieużytkowym. 

Izolację isofloc równomiernie rozkłada się w przestrzeni stropodachu dzięki wykorzystaniu maszyn do wdmuchiwania. Jak wygląda docieplanie stropodachu wentylowanego izolacją isofloc? Obejrzyj film:Isofloc skutecznie chroni pomieszczenia mieszkalne znajdujące się poniżej przed przegrzewaniem latem i przed nadmiernym wychłodzeniem zimą. Wreszcie odczuwamy komfort mieszkania na najwyższej kondygnacji w bloku lub wieżowców. A korzyścią dla całej wspólnoty mieszkaniowej czy lokatorów bloku są zmniejszone rachunki za ogrzewanie.

Chcesz wiedzieć więcej na temat celulozy isofloc? Wejdź na www.derowerk.pl.