3 lis 2011

Czym w ogóle jest celuloza?


Isofloc f jest celulozowym materiałem izolacyjnym, wytwarzanym z papieru gazetowego. Produkowany jest  w Berlinie przez firmę Dammstatt W.E.R.F., nalężącą do Grupy Isofloc. Isofloc f powstaje
z makulatury 
z gazet codziennych, najpierw sortowanej, następnie rozdzieranej i rozdrabnianej aż do uzyskania postaci izolujących płatków celulozy. Cały proces ogranicza do minimum zużycie energii i wody. 

Produkcja Isofloc f jest przyjazna środowisku – w przeciwieństwie do procesu wytwarzania konwencjonalnych izolacji.Sama celuloza jest produktem łatwopalnym i wrażliwym na działanie szkodników oraz grzybów. 
Żeby uodpornić nasz produkt izolacyjny na działanie ognia i insektów, dodajemy do niego wodorotlenek glinu i kwas borny. Do Isofloc f bez boru dodajemy w ich miejsce ortofosforan (V) amonu i Fungotaninę, ekstrakt taniny otrzymywanej z kory drzew. 

Dzięki zaawansowaniu naszej technologii produkcji materiału izolacyjnego Isofloc f, zmniejszyliśmy udział tych dodatków do mniej niż 10%. Są one biodegradowalne i przyjazne środowisku i dlatego nasz materiał celulozowy może być kompostowany.Celuloza jest uniwersalnym budulcem i najpowszechniej występującym związkiem organicznym.    Zapewnia ściankom komórek roślinnych odpowiednią odporność. 

Wytrzymałość drewna na rozerwanie to zasługa szczególnych właściwości celulozy. A kiedy komórka roślinna umiera, celuloza jest rozkładana przez mikroby i enzymy.

To właśnie celuloza i specjalny proces jej przetwarzania sprawiają, że Isofloc f jest materiałem izolacyjnym o doskonałych i unikalnych właściwościach konstrukcyjnych.


Po więcej informacji zapraszam na stronę: www.derowerk.pl 

Przebudowa szkoły w budynek pasywny.

Szkoła w niemieckim mieście Peine została odnowiona i przebudowana.
Projekt nowego budynku o powierzchni 1.600m2 został sporządzony w całości w standardzie domu pasywnego.
W sumie stworzono jedenaście nowych sal lekcyjnych, trzy sale konferencyjne, pięć sal seminaryjnych
i dużą sale wielofunkcyjną.Budynek ogrzewany jest przez ogrzane powietrze w systemie wentylacyjnym. Grzejniki zamontowane są tylko pomiędzy starym i nowym budynkiem.

Firma architektoniczna Coarse za główny cel postawiła sobie to, by wybudowany budynek miał energiczny wygląd i był w całości w stylu pasywnym. Dlatego też do ocieplania szkoły wykorzystano produkt isofloc F, który został wdmuchnięty do wszystkich przegród i ścian.isofloc F ma najlepsze parametry izolacyjne, dlatego też jest najlepszym wyborem przy budowie domu pasywnego!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Dom pasywny – standard wznoszenia obiektów budowlanych, który wyróżniają bardzo dobre parametry izolacyjne przegród zewnętrznych oraz zastosowanie szeregu rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji. Praktyka pokazuje, że zapotrzebowanie na energię w takich obiektach jest ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnych budynkach wznoszonych według obowiązujących norm.
Dom pasywny to nowa idea w podejściu do oszczędzania energii we współczesnym budownictwie. 
Jej innowacyjność przejawia się w tym, że skupia się ona przede wszystkim na poprawie parametrów elementów  i systemów istniejących w każdym budynku, zamiast wprowadzania dodatkowych rozwiązań.źródła: