9 maj 2012

Zdjęcia z konferencji isofloc.


Dr. arch. Tomasz Jeleński, dyrektor międzynarodowego kształcenia Politechniki Krakowskiej to wybitny specjalista w dziedzinie architektury zrównoważonej, domów ekologicznych i energooszczędnych.
Izolacja z celulozy isofloc jako ekologiczny i wydajny materiał izolacyjny jest preferowana w budownictwie prefabrykacyjnym.

Pani mgr inż. arch. Agnieszka Czachowska z Fundacji Sendzimira omawia przykłady budynków zrównoważonych wybranych krajów europejskich, skupiając się na konkretnych rozwiązaniach, takich jak:
naturalne materiały, panele fotowoltaiczne, potrójne przeszklenia od strony południowej.


Pan mgr inż. arch. Tomasz Pyszczek z Politechniki Krakowskiej specjalizujący się w architekturze pasywnej omawia  realizacje pawilonu wystawienniczo-biurowego w oparciu o komponenty budowlane wykonane z odnawialnych surowców, takich jak słoma.
Słoma ma bardzo dobre właściwości przewodnictwa ciepła, jest materiałem w pełni biodegradowalnym i nie wymaga dużych pokładów energii podczas produkcji - podobnie jak celuloza.
Bio-Energy System - producenci domów domów drewnianych i energooszczędnych. Podstawową izolacją termiczną wykorzystywaną przy budowie prefabrykowanych domów drewnianych jest izolacja z celulozy. Isofloc i X-floc proponują rozwiązania dla dociepleń domów zarówno w systemie prefabrykacji jak i na placu budowy.
Według Pani arch. Barbara Wojtkowska-Guicherit najbardziej istotnym  w budownictwie ekologicznym jest aspekt zdrowia oraz energooszczędność. 


Amelie Brackmann z firmy Dammstatt i Dypl. inż Axel Greiner z firmy X-floc.


Przewodnictwo temperaturowe - ważny parametr określający zachowanie się izolacji w budynku w okresie letnim. Decydujące znaczenie ma współczynnik przewodzenia izolacji, ciepło właściwe materiału izolacyjnego, stosowana gęstość izolacji oraz grubość warstwy termoizolacyjnej. Dodatkowe czynniki to szczelność na przenikanie powietrza oraz zachowanie się materiału pod wpływem wilgoci. Izolacja z celulozy isofloc wypełnia te wymagania w sposób kompletny.


Prześlij komentarz