3 lis 2011

Czym w ogóle jest celuloza?


Isofloc f jest celulozowym materiałem izolacyjnym, wytwarzanym z papieru gazetowego. Produkowany jest  w Berlinie przez firmę Dammstatt W.E.R.F., nalężącą do Grupy Isofloc. Isofloc f powstaje
z makulatury 
z gazet codziennych, najpierw sortowanej, następnie rozdzieranej i rozdrabnianej aż do uzyskania postaci izolujących płatków celulozy. Cały proces ogranicza do minimum zużycie energii i wody. 

Produkcja Isofloc f jest przyjazna środowisku – w przeciwieństwie do procesu wytwarzania konwencjonalnych izolacji.Sama celuloza jest produktem łatwopalnym i wrażliwym na działanie szkodników oraz grzybów. 
Żeby uodpornić nasz produkt izolacyjny na działanie ognia i insektów, dodajemy do niego wodorotlenek glinu i kwas borny. Do Isofloc f bez boru dodajemy w ich miejsce ortofosforan (V) amonu i Fungotaninę, ekstrakt taniny otrzymywanej z kory drzew. 

Dzięki zaawansowaniu naszej technologii produkcji materiału izolacyjnego Isofloc f, zmniejszyliśmy udział tych dodatków do mniej niż 10%. Są one biodegradowalne i przyjazne środowisku i dlatego nasz materiał celulozowy może być kompostowany.Celuloza jest uniwersalnym budulcem i najpowszechniej występującym związkiem organicznym.    Zapewnia ściankom komórek roślinnych odpowiednią odporność. 

Wytrzymałość drewna na rozerwanie to zasługa szczególnych właściwości celulozy. A kiedy komórka roślinna umiera, celuloza jest rozkładana przez mikroby i enzymy.

To właśnie celuloza i specjalny proces jej przetwarzania sprawiają, że Isofloc f jest materiałem izolacyjnym o doskonałych i unikalnych właściwościach konstrukcyjnych.


Po więcej informacji zapraszam na stronę: www.derowerk.pl 
Prześlij komentarz