3 lis 2011

Przebudowa szkoły w budynek pasywny.

Szkoła w niemieckim mieście Peine została odnowiona i przebudowana.
Projekt nowego budynku o powierzchni 1.600m2 został sporządzony w całości w standardzie domu pasywnego.
W sumie stworzono jedenaście nowych sal lekcyjnych, trzy sale konferencyjne, pięć sal seminaryjnych
i dużą sale wielofunkcyjną.Budynek ogrzewany jest przez ogrzane powietrze w systemie wentylacyjnym. Grzejniki zamontowane są tylko pomiędzy starym i nowym budynkiem.

Firma architektoniczna Coarse za główny cel postawiła sobie to, by wybudowany budynek miał energiczny wygląd i był w całości w stylu pasywnym. Dlatego też do ocieplania szkoły wykorzystano produkt isofloc F, który został wdmuchnięty do wszystkich przegród i ścian.isofloc F ma najlepsze parametry izolacyjne, dlatego też jest najlepszym wyborem przy budowie domu pasywnego!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Dom pasywny – standard wznoszenia obiektów budowlanych, który wyróżniają bardzo dobre parametry izolacyjne przegród zewnętrznych oraz zastosowanie szeregu rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji. Praktyka pokazuje, że zapotrzebowanie na energię w takich obiektach jest ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnych budynkach wznoszonych według obowiązujących norm.
Dom pasywny to nowa idea w podejściu do oszczędzania energii we współczesnym budownictwie. 
Jej innowacyjność przejawia się w tym, że skupia się ona przede wszystkim na poprawie parametrów elementów  i systemów istniejących w każdym budynku, zamiast wprowadzania dodatkowych rozwiązań.źródła:
Prześlij komentarz